تجربه هایی از گردشگران خارجی در شهر اصفهان

 گردشگر رومانیایی گفت که یکی از بهترین تجربه ها را در اصفهان داشتم. وی گفت من آدمی اهل موزه گردی نیستم ولی میز بانم درخانه حوضک به بنده این محل یعنی موزه ی موسیقی اصفهان را پیش نهاد داد وقول دادکه تجربه ی باز دیدم ازاین موزه مطمئنا به یک خاطره ی جذاب تبدیل می شود وکاملا حق با وی بود. این جا یک موزه ی خصوصی است و هزینه ی آن نسبتا بالا است اما ارزش دیدار را دارد. مجموعه ی ساز ها بسیار جذاب و دیدنی هستندو غنای فرهنگ ایران را به ما نشان میدهد. ولی جذاب ترین بخش این ماجرا اجرای موسیقی به صورت زنده در زیر زمین بود. نوازنده های جان با دل و جان به اجرای‏آهنگ های خودشان می پرداخته و گوش کردن بکار آن ها بسیار دل چسب و دل نشین بود. بنا براین اگر در سفر تان به دنبال یک تجربه ی متفاوت و اصیل میگردید باز دید از این جا را هرگزاز دست ندهید.

گردشگر اسپانیایی گفت که این جا مجموعه ی ساز های موسیقی به همراه اجرای زنده ای دیدنی بود. موزه ی موسیقی خصوصی، تماشایی وعالی در قسمت مسیحی نشین شهر اصفهان. موزه ایست که مجموعه ی بی نظیری از ساز های موسیقی ایران و ایزانی را درکنار یک دیگر گردآورده است. کافی شاپ وفروشگاه هدیه بسیارجذابی هم دارد. ولی برترین بخش باز دید ازموزه اجرای زنده ی مو سیقی سنتی کار کنان این جا بود. البته لازم به ذکر است که تمام آن ها موسیقیدان های خبره ای هستند.
مسیر دسترسی این موزه خیابان توحید میانی خیابان شهید قندی یا خیابان مهرداد پلاک هفتاد و چهار است. در این محل خانه مبله برای اجاره در اصفهان، منزل برای کرایه روزانه در اصفهان و غیره برای اسکان مسافر نوروزی در اصفهان مهیا است. برای رسیدن به موزه ی موسیقی اصفهان هم می توانید از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده نمایید. سوار بر اتو بوسهای خط میدان شهدا تابیمارستان غرضی وسه راهی ملک شهرترمینال زنده رودشوید وبا پیاده شدن درخیابان حکیم نظامی وکمی پیاده روی بسمت خیابان مهر داد به این موزه ی زیبا برسید. اطلاعات باز دید به این صورت است که هزینه ی بازدید برای هم وطنان ایرانی پانزده هزار تومان بهمراه اجرای موسیقی زنده و هزینه ی بازدید برای توریست های خارجی چهل هزار تومان همراه بااجرای موسیقی زنده است. زمان بازدید از این موزه ازساعت ن صبح تا نه شب به جز روز های تعطیل موزه است. برای دیدنی های اطراف این موزه هم می توانی در کنار باز دید از موزه ی موسیقی از جاذبه هایی دیگر دریک روزدیدن نمایید. کلیسای وانک در فاصله ی ششصد متری، کلیسای سنت مری در فاصله ی سیصد متری. رزرو مسافرخانه ارزان در اصفهان و رزرو هتل ارزان در اصفهان در مسیر های حمل و نقل عمومی برای دست رسی به این محل فراهم است.
معماری بنای منار جنبان
ساز های سنتی در تالار موسیقی اصفهان

Related Posts