آشنایی با موزه ی موسیقی شهر اصفهان

اصفهان یکی از مهم ترین مهد های موسیقی وآواز سنتی در کشور عزیزمان ایران است ویکی ازمقام های موسیقی ویکی از آواز های پنج گانه ی سنتی کشور مان با نام اصفهان شناخته میشود. اهمیت موسیقی وعلاقه ی مردم اصفهان به این‏هنر باعث شدتا دوتن از فعالان موسیقی دانان علاقه مندبه موسیقی سنتی ایرانی یعنی آقای مهر داد جیحون وشهریار شکرانی اولین و یگانه موزه ی موسیقی خصوصی سازی شده ی کشورمان را درتاریخ یازده آذر ماه سال یک هزار و سیصد و نود چهار تاسیس نمایند. این موزه تفاوتهای بسیار زیادی بادیگر موزه ها در کشور عزیزمان ایران دارد و سبک ارائه ی اثرات، سبک راهنمایی های درون موزه و البته بر خورد کار کنان درآن بازدید کنندگان رابا بعدی جدید ازموزه گردی آشنامی نماید. هم چنین اجرای زنده ی موسیقی درپایان توردر این موزه گردش بی مثال شمارا درموزه جذابتر میسازد. در موزه ی موسیقی اصفهان بازدید کنندگان قادر هستند سیصد سازموسیقی ایرانی را ملاحضه بفرمایند. بازدید کنندگان می توانند اطلاعات از روش ساختن آلات موسیقی بدست بیا ورند وبا کمک امکانات صوتی‏و‏تصویری با متد نواختن ساز های مختلف آشنا بشوند وبه صدای دل نوازآنها گوش فرا دهند. ساز هایی که بعضی ازآنها با طرحهای مینیاتور تزئین شده‏اند و مجموعه ی جذابی ازرنگ و صدارا پدید آورده اند. در ذل این مجموعه ی بزرگ می توانی آلاتی از موسیقی را دید که درهیچ کشوردیگری مانند آنهایافت نمی شود. ساز هایی که تعدادی از آن ها هدایایی از موسیقی دانهای ایران است. این موزه در مرکز شهر اصفهان واقع شده است و دسترسی آن با اتوموبیل شخصی درد سر ترافیک را به همراه دارد. برای خلاصی از این دردسر ها میتوان از اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان، کرایه خانه مبله در اصفهان و دیگر امکانات اقامتی برای اسکان مسافر در اصفهان استفاده کنید.
قسمت های متفاوت موزه ی موسیقی اصفهان
دراین بخش به بررسی بخش های متفاوت موزه ی موسیقی اصفهان می پردازیم
تالار ساز های ملی ایرانی
درسالن ساز های ملی می توان ازساز های مختلف که درپهنه ی جغرافیایی ایران گسترده شده است ودر این مناطق مورداستفاده انددیدن کرد. این جا ساز ها وانواع آن ها به دوزبان فارسی وانگلیسی به مراجعان معرفی می شوندو امکانات صوتی وتصویری در درون مجموعه کمک می کنند تاتجربه ی بهتری ازگردش دراین تالار بدست بیاورید.
تالار ساز های محلی در ایران

موزه ی موسیقی برای نمایش دادن ساز های محلی ایران سالنی جداگانه درنظر گرفته است. درطول گردش در سر تا سر این سرسرا همراه باراهنمایی های مسئولان موزه ی موسیقی اصفهان می توان اطلاعاتی جذاب در زمینه ی موسیقی محلی کشور مان ایران وساز های مربوطه به هرمنطقه بدست آورد؛ علاوه بر این امکانات صوتی وتصویری موزه ی موسیقی اصفهان به مراجعان محترم امکان شنیدن موسیقی ساز های سنتی محلی ایرانی را با کیفیت بالا را می دهد. در جوار این موزه می توان از رزرو مسافرخانه در اصفهان یا رزرو هتل در اصفهان هم استفاده نمود. 

موزه ی موسیقی اصفهان
موزه صدف اصفهان

Related Posts