شهر بازی شهر رویاها در اصفهان

 شهر بازی شهر رویاها یکی از بزرگترین شهربازی های کشور است که حدود دویست هزار متر مربع وسعت دارد. در ساخت این شهر بازی تلاش شده است که ساختار معماری و جاذبه های متنوع با یک برنامه ریزی خاص به کار گرفته شوند تا شرایطی برای تفریح خانواده ها در هر رده سنی و در هر گونه شرایط آب و هوایی به وجود آید. این شهربازی دارای هفت بخش مدرن با موضوعات مختلف می باشد که عبارت اند از: سالن بازی های کامپیوتری شامل هشت بخش اصلی با ظرفیت سیصد نفر؛ سینمای چهار بعدی شامل یک فضا ی مجازی زیردریا همراه بانمایش های سه بعدی به ظرفیت دویست نفر؛ گردش فضایی شامل قرارگرفتن در فضاو حرکت ازمیان کره ها و اجسام فضایی به ظرفیت یک صد نفر. شهر دایناسور ها شامل قرار گرفتن در شهر ویران شده توسط دایناسور ها و حرکت کردن سه بعدی در آن شهر با ظرفیت هشتاد نفر؛ استودیوی جلوه های ویژه شامل دو سالن با فضا های مهیج‏و دیدنی و‏کارکتر های فرضی می باشد با ظرفیت سیصد نفر؛ بازی های آبی شامل ده بازی بسیار جذاب و مهیج آبی در یک فضای شاد و زیرنورهای رنگی است با ظرفیت سیصد نفر؛ بازی در فضای باز شامل یازده بازی مدرن و مفرح برای سنین مختلف. برای پرداخت ورودی این شهربازی دو روش وجود دارد:

روش اول این است که افراد بالای صد وچهل سانتیمتر چهل هزار تومان، افراد با قد صد و ده سانتی متر تا صد و چهل سانتیمتر سی هزار تومان و افراد زیر صد و ده سانتیمتر رایگان. با این روش پرداختی هر نفر می تواند هر بازی را یک بار بدون پرداخت هزینه استفاده کند.
روش دوم: پنج هزار تومان ورودی با پانزده هزار تومان شارژ اولیه برای هر نفر که هزینه بازی ها از شارژ کسر می شود.
پل شهرستان
قدیمی ترین پل بر روی زاینده رود این پل است. گفته می شود زمان ساخت این پل به دوران ساسانیان بازمی گردد امادارای پایه های هخامنش است و دربالای آن آثاری ازدوره دیلمیان و سلجوقی نیزوجود دارد. این پل دارای دوازده پایه ی سنگی بزرگ است که بروی سنگهای طبیعی کف رودخانه ایجادشده اند. طول پل ازستون مدورآجری تا انتهای سنگ فرش قدیمی خودش صد و پنج متر وعرض آن از سه تا پنج متر متغیر است. سنگ، آجر، خشت و ملات مصالح مورد استفاده در ساخت پل هستندو تعمیراتی در دوره های دیلمیان وسلجوقیان بر روی آن صورت گرفته است تابه شکل امروزی خودش دربیاید. پل شهرستان دارای کاربرد جنگی و نظامی بوده است و آن را با نام های دیگری همچون پل جی یا پل جسر حسین نیز می شناسند. مسافرخانه ارزان در اصفهان و هتل ارزان در اصفهان در جی به وفور یافت می شود.
موزه صدف اصفهان
پارک آبی در شهرستان اصفهان

Related Posts