71
کویر همیشه با گرمای سوزانش شناخته می شود؛ قدم به وادی آن که بگذاری حس سادگی سراسر وجودت را می گیرد و پس از مدتی سکوت عجیبی تو را در آغوش می کشد. شاید روزها تابش سوزان آفتاب آزارت دهد؛ اما شب هایش تو را به تماشای تصویری به یاد ماندنی دعوت می کند و رقص ستارگان در آسمان کویر، شاهکار خلقت را به نمایش می گذارد. با وجود همه این سادگی ها و زیبایی ها، نمی توان رمز و رازهای کویر را نادیده گرفت و به راحتی از کنارشان گذشت؛ راز هایی سر به مهر که بسیاری از آن ها هنوز ناشناخته مانده اند و انسان را به سوی خود می کشانند. کشور عزیزمان ایران، میزبان یکی از کویرهای رمزآلود است که با نام ریگ جن شناخته می شود و به مثلث برمودای ایران شهرت یافته است. دنیای رمز آلود این کویر پهناور پرسش های زیادی را بی پاسخ گذاشته و هنوز هم برای بسیاری همچون یک سرزمین ناشناخته جلوه می کند. همین پرسش ها و رمز و رازها بود که ما را برآن داشت تا سر از کار این منطقه عجیب در بیاوریم و برای‌ شما از تجربه‏های متفاوت آن بگوید. در راه سفر به اصفهان میشود سری به این کویر زد. یادتان باشد وقتی که به اصفهان می رسید از رزرو هتل در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان و امکان اسکان مسافر در اصفهان با خبر باشید.
چرا باید به کویر ریگ جن سفری داشت؟ کویر ریگ جن یک منطقه ی رمز آلود در کشور ایران به حساب می آید. با سفر کردن در کویر ریگجن هیجانهای خاص همراه با رازآلودگی نهفته ای را در آن تجربه مینمایید. زیبایی‏های کویر مثل تپه‏ها، رملهای شنی و آسمان پر از ستاره را می توان در ریگ جن دید.
اتفاقات عجیب و غریب

کویر ریگ جن برای سال ها منطقه ای ناشناخته به شمار می آمد و هیچ کس حتی از وجود آن اطلاعی نداشت. حالا وقتی قدم به آبادی ها و روستاها و حتی شهرهای اطراف آن می‌گذاری، از هر سو روایت هایی مبنی بر عجیب و غریب بودن این کویر شنیده می شود. یک نفر از گم شدن فرزندش در آن می گوید که هیچ وقت حتی جسدش پیدا نشده، دیگری به جانوران مفقود شده در این کویر اشاره می کند و برخی حتی از بردن نام آن ابا دارند. البته امروزه به سبب کشف نکاتی در مورد ریگ جن می توان برای این اتفاقات توجیهاتی را یافت. مثلا وجود باتلاق های ریگ جن چیزی است که به راحتی می تواند گم شدن اجساد را توجیه کند؛ اما داستان های عجیب و غریب تنها به اینجا ختم نمی شوند و چیزهایی در بین مردم می شنوید که ممکن است شاخ دربیاورید. مثل دیوانه شدن یا لال شدن فردی که از ریگ جن برگشته و هزاران داستان دیگر که البته بیشترشان دارای شاهد زنده و سند هستند. امکان اجاره منزل مبله در اصفهان و کرایه خانه به صورت روزانه در اصفهان وجود دارد.