امامزاده های اصفهان و گردشگری مذهبی در نصف جهان

 در قلب کویر ایران، شهری قرار دارد که بارها و بارها نامش را شنیده ایم و به خاطر داشتنش در کشور عزیزمان بر خود بالیده ایم. شهری پر از جلوه های تاریخی و فرهنگی که هر کدامشان داستان های زیادی را از قلب تاریخ برای مردم روایت می کنند و با لب های بسته از فراز و نشیب روزگار سخن می گویند. پل های تاریخی، کاخ ها و عمارت ها، مساجد، مدرسه ها و کلیساها، همه و همه روزگاری طولانی را مهمان این شهر بوده و هستند تا علاقه مندان را از سراسر دنیا به این دیار بکشانند و زیبایی های نصف جهان را به رخشان بکشند. دیدنی های این شهر آنقدر زیاد است که ممکن است برای برنامه ریزی دچار سردرگمی شوید پس برای آنکه از هیچ تجربه ای در نصف جهان جا نمانید برای شما راهنمای سفر اصفهان را تهیه می نماییم. مسافران هم می توانند در همه جای این شهر منزل مبله در اصفهان، خانه برای کرایه روزانه در اصفهان، مسافرخانه در اصفهان وغیره پیدا کنند.

راهنمای سفر به اصفهان
حالا می خواهیم نگاهی متفاوت به این شهر داشته باشیم و معجونی از تاریخ و معنویت را بچشیم. به جای جای اصفهان سر می زنیم و آستان مقدس امامزادگان در این شهر را جستجو می کنیم.
آستان مقدس امامزاده اسماعیل
امامزاده اسماعیل از نوادگان امام حسن مجتبی علیه السلام می باشند که مزارشان در قدیمی ترین بخش اصفهان و در بنایی کهن واقع است. ساختمان اصلی بنا را مربوط به دوران پیش از اسلام می دانند اما مناره و قسمتی از بنای امروزی نشانه هایی از ساخت در دوران سلجوقی دارند. در نزدیکی بقعه‏ی مقدس امامزاده اسمائیل؛ قبر شعیای پیغمبر که پیامبر بنی اسرائیل بوده است قرار گرفته است. ساختمان این مسجد هم شعیا نامیده شده است و بعنوان مسجد اول شهرستان اصفهان شناخته‏شده است.
آستان مقدس امامزاده هارون ولایت
بارگاه امامزاده هارون ولایت متعلق به هارون بن علی یکی از اولاد حضرت امام حسن می باشد و بنایی مربوط به سده دهم هجری قمری است. این بنا شامل سردر، دو صحن در شمال و غرب و يك گنبد كاشيكاري است که هر یک زیبایی های خاص خود را دارند. سردر باشكوه و مجلل اين بنا مزین به كاشی كاری می باشد و كتبيه ای به خط ثلث با كاشی سفيد معرق بر زمينه لاجوردی در آن قرار دارد که سال ساخت بنای امامزاده را نهصد و هجده هجری قمری نشان می دهد. در کنار این اثر که در خیابان هارونیه قرار گرفته است، میشود به اجاره روزانه خانه در اصفهان و یا کرایه روزانه خانه مبله در اصفهان اقدام کرد.
امکانات موزه ی موسیقی در اصفهان
سراهای مختلف در موزه ی موسیقی اصفهان

Related Posts