انواع باغ ها با گونه های گیاهی مختلف در باغ گل های اصفهان

 باغ سوزنی برگان

انواع درختان سوزنی برگ در محوطه ای به مساحت دو هزار و دویست متر مربع از باغ کاشته شده اند. این محوطه در منتهی‌ الیه دریاچه قرار دارد و تنوع گونه های آن به بیش از نود گونه می رسد.
باغ گیاهان پیازی
در بخش گیاهان پیازی چهل گونه از گیاهان پیازی را می بینید که با شرایط آب و هوایی اصفهان سازگار هستند. مساحت این قسمت به بیش از هشتصد مترمربع می رسد.
مجموعه گونه های زنبق
درضلع شرقی باغ و در کنار آمفی تئاتر مجموعه، با محوطه ی نهصد متری مواجه می شوید که پنجاه گونه زنبق را در خود جای داده است.
مجموعه پرچین
در قسمت های مختلف باغ انواع مورت، انواع شمشاد و زرشک را می بینید که به منظور جداسازی و تفکیک قطعات به صورت پرچین درآمده اند. طول این پرچین ها به طور کلی بیش از هزار و پانصد متر است.
مجموعه گونه های داوودی
در ضلع شرقی باغ می توانید بیست و شش گونه داوودی را در مجموعه ای با مساحت حدود نهصد مترمربع ببینید.
جشنواره لاله ها
با فرارسیدن بهار مجموعه از از لاله های رنگارنگ به مجموعه باغ گل اصفهان اضافه می شود و شور و حال خاصی به این جاذبه می بخشد.
سایر بخش های دیدنی باغ گل های اصفهان
به جز بخش هایی که به آنها اشاره کردیم، در این باغ، چنین قسمت هایی را نیز خواهید دید: طرح باغ ژاپنی، طرح باغ فرانسوی، کلکسیون سوزنی برگان، گلخانه کاکتوس، لکسیون گل و فلاورباکس، کلکسیون گیاهان پوششی و غیره. در اطراف این منطقه منزل برای اجاره روزانه در اصفهان، خانه مبله برای کرایه در اصفهان و غیره موجود می باشد.
امکانات باغ گل های اصفهان
به هنگام بازدید از این مجموعه می توانید از امکانات زیر بهره ببرید.
لابرینت یا محوطه بازی کودکان، آلاچیق، نمازخانه، سرویس بهداشتی، کافه و شربت خانه، پارکینگ، کلبه روستایی، غرفه فروش و آموزش
راه های دسترسی به این مجموعه به این صورت می باشد: اصفهان، میدان بزرگمهر، ابتدای خيابان سلمان فارسی. اگر می خواهید با وسایل نقلیه عمومی به این مجموعه بروید یکی از راه های زیر را در پیش بگیرید: اتوبوس: از خطوطی استفاده کنید که از ایستگاه بزرگمهر می گذرند. خط بی آر تی نیز در این ایستگاه توقف دارد. پس از پیاده شدن با سیصد متر پیاده روی به باغ گل ها می رسید. تاکسی: از آنجا که این باغ در حاشیه زاینده رود و در نزدیکی پل های تاریخی است می توانید از هر نقطه ای از شهر با تاکسی به آن برسید. میدان بزرگمهر بهترین نشانه برای پیدا کردن این باغ است. از رانندگان تاکسی بخواهید شما را در حوالی این میدان پیاده کنند. البته میتوانید از رزرو هتل در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان و غیره در نزدیکی این باغ که برای اسکان مسافر در اصفهان تعبیه شده است لذت ببرید.
سراهای مختلف در موزه ی موسیقی اصفهان
نگاهی نزدیک تر به باغ گل های اصفهان

Related Posts