نگاهی نزدیک تر به باغ گل های اصفهان

 اگر کمی دقیق شوید شاید برای تان این سوال پیش بیاید که با وجود قرارگیری این باغ در یک منطقه کویری چه راهکاری برای آبیاری آن اندیشیده شده است. باید بگوییم که سازندگان این مجموعه فکر همه اینها را کرده و برای حداکثر استفاده از آب و ایجاد محیطی مرطوب، سیستم آبیاری تحت فشار را پیاده کرده اند. در این باغ با استفاده از آبیاری بارانی مصرف آب را به حداقل می رسانند. در اطراف این باغ خانه برای کرایه روزانه در اصفهان، منزل مبله در اصفهان، هتل در اصفهان و غیره به تعدد بافت می شود. برای ساخت این مجموعه حدود چهار هزار متر مربع سنگ گرانیت به کار رفته است و محوطه باغ حدود چهار هزار و دویست متر جدول گذاری از نوع تیشه ای دارد. قریب به چهار هزار و پانصد متر مربع محوطه‌ سازی پارکینگ برای این مجموعه صورت گرفته و ششصد متر طول جدول گذاری آن است. کانال سازی در این باغ با سنگ تیشه ای انجام شده که طول کل آن در باغ به سیصد متر می رسد. حوض ها با سنگ تیشه ای ساخته شده اند و هشتاد مترمربع از باغ را به خود اختصاص داده اند. دوهزار و پانصد متر مربع از این باغ کف پوش است و میزان زیرسازی در کل معابر باغ به هفت هزار و پانصد متر مربع می رسد. حدود هزار و پانصد متر مربع محوطه سازی در ورودی با سنگ مالون انجام شده و دویست و پنجاه مترمربع بدنه سازی با سنگ مالون صورت گرفته است. بازدید از باغ گل ها می تواند تجربه ای لذت بخش برای شما از گردش در اصفهان باشد. این جاذبه متفاوت شما را به دنیایی رنگارنگ فرا می خواند و خستگی را از تن تان می زداید.

اطلاعات بازدید از این مکان را در اختیار شما قرار می دهیم. زمان بازدید از این مجموعه همه روزه از ساعت هشت صبح تا هشت شب با هزینه ی چهار هزار تومان برای ایرانی ها و بیست هزار تومان برای خارجی ها می باشد.
فرش ایرانی در مرکز باغ
یکی از دیدنی ترین بخش های باغ گل های اصفهان در مرکز آن است؛ طرح فرش ایرانی که از نقش های اصیل و کهن اصفهان به شمار می رود و با گل و بوته در زمینی به مساحت هزار و نهصد مترمربع ایجاد شده است. برای ترنج فرش از انواع نشا گل ها استفاده کرده اند. این فرش به گونه ای طراحی شده تا گل های متناسب هر فصل جلوه ای تازه به آن بدهند. در گوشه و کنار این منطقه امکان رزرو مسافرخانه ارزان در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان، رزرو سوئیت و غیره به چشم می خورد.
انواع باغ ها با گونه های گیاهی مختلف در باغ گل های...
برکه ها و آبشار باغ گلهای اصفهان

Related Posts