برکه ها و آبشار باغ گلهای اصفهان

در ضلع جنوب شرقی باغ، برکه ای به مساحت حدود چهار هزار متر مربع بنا شده که کف آن از سنگ ضایعات و بدنه ها از سنگ لاشه است. این برکه را ساخته اند تا هوا لطیف شود و امکان پرورش انواع گیاهان آبزی همچون زنبق و نیلوفر آبی نیز به وجود آید. صخره ای در کنار این برکه وجود دارد که آب روی آن در جریان است. سقوط حجم زیاد آب از ارتفاع چهار متری به داخل برکه، آبشار زیبایی را در این بخش پدید آورده است. در ساخت آبشار از انواع سنگ های رودخانه ای استفاده شده است تا ظاهری طبیعی پیدا کند. در نزدیکی های باغ گل های اصفهان مسافران عزیز می توانند منزل مبله در اصفهان، خانه برای اجاره روزانه در اصفهان و غیره را براحتی پیدا کنند.
آمفی تئاتر روباز
در ضلع شرقی باغ و در انتهای محور اصلی یک آمفی تئاتر روباز دیده می شود که به منظور برگزاری نمایشگاه های مختلف و مراسم جشن و سخنرانی از آن استفاده می کنند. این فضا با استفاده از تنه درختان ایجاد شده است و حدود دویست و پنجاه نفر ظرفیت دارد.
گلخانه
شرایط اقلیمی اصفهان و کمبود گل در فصل زمستان باعث شده تا مجموعه گلخانه در ضلع شمال شرقی باغ ایجاد شود. مساحت این قسمت به هفتصد متر مربع می رسد و با فراهم کردن انواع اقلیم نگهداری از گل ها را در هر شرایطی ممکن می کند.
لابیرنت، هزارتوی باغ گل های اصفهان
لابیرنت شاید واژه ای نه چندان آشنا برای تان باشد اما باید بدانید که این واژه به همان هزارتو یا ماز اشاره دارد. در ضلع شمال غربی باغ گل های اصفهان، بخشی را با گیاهان پرچینی همچون شمشاد به شکل یک هزاتو درآورده اند. همه به ویژه کودکان دقایقی را به خوشگذرانی در این ماز می پردازند.
باغ صخره ای
قسمتی از باغ گل ها با وسعت دو هزار و پانصد مترمربع و ارتفاع سه متر به نام باغ صخره ای مشهور است. در این باغ دویست و پنجاه گونه گیاهان صخره ای کاشته شده اند تا تداعی کننده فضای طبیعی این گونه گیاهان باشد.
باغ رز
بخشی از باغ گل های اصفهان به گل های رز اختصاص یافته است. باغچه‌هایی در این قسمت وجود دارند که به منظور کشت انواع گل رز تعبیه شده اند.
باغ گیاهان دارویی و خوراکی

اگر به دنبال آشنایی با انواع گیاهان دارویی و خوراکی موجود در مناطق مختلف ایران هستید سری به بخش مخصوص این گیاهان در شمال باغ بزنید. فضایی با وسعت دوهزار مترمربع که صد و پنجاه گونه را در خود جای داده است. این گونه ها بر اساس یک سری مطالعات، انتخاب و در اینجا کاشته شده اند.
برای آمد و شد به این باغ می توان از مترو، اتوبوس، تاکسی و غیره استفاده کرد؛ اگر در همین منطقه رزرو مسافرخانه در اصفهان یا رزرو هتل در اصفهان انجام بدهید میتوانید راحت تر به این باغ بهشتی دسترسی پیدا کنید.
نگاهی نزدیک تر به باغ گل های اصفهان
قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان

Related Posts