قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان

 باغ گل های اصفهان قسمت های مختلفی را در خود دارد که در نظر داریم مهم ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

پاویون ورودی
در ابتدای ورود به باغ گل ها و در ضلع غربی آن با ساختمانی دو طبقه به ابعاد نه متر در شش متر و ارتفاع شش متر مواجه می شوید که صد و هشتاد متر مربع وسعت دارد. طبقه همکف این ساختمان دو قسمت دارد؛ قسمت شمالی که پلکان ساختمان را در خود جای داده و قسمت جنوبی که دفتری جهت ارائه بروشور و اطلاعات باغ و نمایش بذر گل ها در آن دایر است. طبقه اول به صورت یک ایوان ساخته شده است که با قرار گرفتن در آن محوطه کلی پارک را می بینید. در طبقه دوم نیز سالنی برای نمایش فیلم و اسلاید انواع گیاهان وجود دارد. بهتر است از رزرو مسافرخانه در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان، کرایه سوئیت در اصفهان و غیره برای اسکان مسافر نوروزی در اصفهان یا در دیگر فصول سال استفاده فرمایید و از آنها راجع به این باغ سوال فرمایید. از آنجا که گیاهان نیاز به مراقبت ویژه دارند، باغ با نرده‌های ساده و دیوار سبز انواع گیاهان پرچین مانند شمشاد از بخش های اطراف جدا شده است. این کار، هم باعث می شود که از تردد افراد جلوگیری به عمل آید و هم محدوده باغ مشخص می شود.
محوطه ی باغ
در سطح باغ چمن کاری انجام شده است و انواع باغچه‌ها در طرح های متنوع در آن قرار دارند. باغچه ها با استفاده از گل های فصلی یک‌ ساله، دو ساله، دائمی و درختچه‌ های زینتی ایجاد شده اند و میزبان انواع گیاهان و گل ها هستند. گذرگاه های باغ حدود پنج هزار متر مربع از وسعت کلی این فضا را در بر دارند. این مکان ها با طرح های خاص زینت یافته و با نوعی کفپوش از سنگ های گرانیت مفروش شده اند. برای روشنایی باغ در شب از روش نورپردازی به روش متمرکز بهره برده و از پایه های بلند به همراه پروژکتور استفاده کرده اند. پایه های کوتاه با نور ملایم نیز در مسیرهای حرکت پیاده سازی شده اند تا فضای خوبی را در شب به وجود آورند. در گذرگاه های اصلی و فرعی باغ آب نماهایی با فواره‌های متعدد به کار رفته است تا بر زیبایی و طراوت مجموعه افزوده شود. آب مورد استفاده در این فواره ها از مرکز باغ به منتهی الیه آب نماها می رود و بر می گردد و این گونه به صورت چرخشی جریان پیدا می کند. جویی در میان راسته اصلی باغ جریان دارد که تداعی کننده طراحی باغ های ایرانی است و سیصد متر طول دارد. حدود معابر پانصد متر است و همه آنها در مرکز به یک فضای باز می رسند که شاهکاری را در خود دارد.
امکانات اقامتی برای اسکان مسافر در اصفهان در نزدیکی این پارک همچون منزل برای کرایه در اصفهان، اجاره خانه مبله در اصفهان، اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان و غیره فراهم است.
برکه ها و آبشار باغ گلهای اصفهان
آشنایی با باغ گل های اصفهان

Related Posts