خزندگان دیدنی باغ خزندگان اصفهان

 ایگوانا که زیستگاه آن در مالزی می باشد خزنده ای جالب و بامزه است که به عنوان حیوان خانگی نیز نگهداری می شود و برخی از انواع آن در معرض خطر انقراض قرار دارند.

مانیتور بنگال که زیستگاه اصلی آن استرالیا می باشد، همان بزمجه بنگال به شمار می رود که بومی جنوب آسیاست و طول بدن آن به یک متر و هفتاد و پنج سانتی متر می رسد. این موجود دارای یک متر دم و هفتاد و پنچ سانتی متر بدن می باشد.
تمساح آمازون: برخی این جاندار را سلطان آمازون می دانند چرا که جثه بزرگی دارد و از خیر هیچ شکاری نمی گذرد. کمتر پیش می آید که تیرش در شکار به هدف نخورد و به همین دلیل آن را درنده اصلی آمازون نیز می خوانند.
اژدهای كمودو: یک گونه بزرگ مارمولک است که در جزایر کومودو، رینکا، گیلی موتانگ، پادار و فلورس در کشور اندونزی زیست می کند. این جاندار بزرگ‌ ترین بزمجه جهان است که در مواردی تا سه متر هم رشد می‌کند. اندازه و وزن زیاد، دندان‌های ویژه پاره کردن گوشت، توانایی حرکت با سرعت بالا و عادت‌ های تهاجمی غیر معمول، این جاندار را به یکی از درندگان استثنایی تبدیل کرده است.
سایر جانداران
عقرب، سوسک ­ها، خفاش­ ها، كوسه ­ها (چكشی و معمولی)، سوسمار بالدار (گونه جدید)، مار دو سر و گوساله دو سر
دیدنی های غیر زنده
بد نیست بدانید یکی از افتخارات مجموعه باغ خزندگان اصفهان نگهداری از بزرگترین اسکلت مار بوآ در ایران است که بسیاری از علاقه مندان را به سوی این جاذبه می کشاند. بزرگترین صدف کلاه‌خودی در ایران نیز در این باغ نگهداری می شود که پوسته سفید و لایه های داخلی نارنجی یا قهوه ای دارد.
امکانات
باغ خزندگان در مجموعه تفریحی ناژوان قرار دارد و این مجموعه برای رفاه هرچه بیشتر بازدید کنندگان امکاناتی نظیر رستوران، کافه و نمازخانه های متعدد را در اختیار آنها قرار می هد. امکان اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان، کرایه خانه در اصفهان و غیره نیز در نزدیکی این پارک فراهم است. تله سيژ این مجموعه به شما این امکان را می دهد که از شمال زاینده رود به جنوب آن بروید و مسافت بین ورودی مجموعه تا باغ پرندگان ناژوان را به راحتی بپیمایید.
راه دسترسی و اطلاعات بازدید
آدرس: استان اصفهان، شهر اصفهان، میدان سهروردی، خیابان الفت
بازدید کنندگان از هشت صبح تا ساعت ده شب اجازه ی بازدید از این مکان را دارند. هزینه ی بازدید از این مجموعه برای هم وطنان ایرانی شش هزار تومان و برای توریست های خارجی پانزده هزار تدمان است.
دیدنی های اطراف
آکواریوم اصفهان در مجاورت باغ خزندگان
باغ پرندگان اصفهان در فاصله تقریبی نهصد متر پیاده روی
باغ پروانه ها در مجاورت باغ خزندگان
علاقه مندان میتوانند برای اسکان مسافر در اصفهان از رزرو مسافرخانه در اصفهان یا رزرو هتل در اصفهان که در مجاورت ناژوان قرار دارند استفاده کنند.
برخی گونه های موجود در باغ خزندگان
اصفهان مدرن

Related Posts