ماهی سنگی، گاو ماهی و ماهی های آب لب شور در آکواریوم اصفهان

 در اصفهان وقتی به پارک جنگلی ناژوان سر میزنید اگر از امکانات رفاهی در نزدیکی این پارک برای اسکان مسافر در اصفهان استفاده کرده باشید مثل: اجاره منزل در اصفهان، کرایه روزانه منزل مبله در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان و غیره. میتوانید به راحتی ساعت ها در این پارک قدم بزنید بدون این که دغدغه ای برای جای پارک اتوموبیل و غیره داشته باشید. 

ماهی سنگی "هیولای اعماق آب ها"
پوست پوشیده شده از زگیل و دهان گشاد، ویژگی ظاهری یکی از سمی ترین ماهی های جهان است که ماهی سنگی نامیده شده است و در تپه‌های مرجانی و دیگر جاهای کم‌عمق در اقیانوس آرام و اقیانوس هند زیست می کند. زگیل‌های موجود بر روی بدن این ماهی باعث می شوند تا شبیه به یک سنگ ناصاف به نظر برسد. پوست این ماهی دارای پوشش لجنی مانند است که سنگریزه‌ها و تکه‌های ریز ‌مرجانی را به خود جذب می‌کند و استتاری عالی را برای او ممکن می سازد. این ماهی برای شکار از روش مکیدن طعمه استفاده می کند. زمانی که ماهی‌های کوچک بر فراز آن در حال شنا هستند، سنگ ماهی هیچ حرکتی را از خود نشان نمی دهد و در فرصت مناسبی طعمه‏اش را میمکد. این حرکت تنها پانزده هزارم ثانیه طول کشیده و شکار فرصتی را برای دفاع از خود پیدا نمی کند. البته شکارچیان نیز شانس زیادی برای شکار این ماهی ندارند چرا که ظاهر سنگ مانندش، تشخیص این ماهی را سختتر می کند و از سوی دیگر تیغ های تیزی که در پشت‌ این ماهی وجود دارند به غده هایی سمی متصل هستند که می‌توانند مهاجمان را از پای در آورند.
ماهی های آب لب شور
آب لب شور آبی است که میزان نمک در آن از آب شیرین بیشتر و از آب دریا کمتر باشد و ماهیان آب لب شور، آبزیانی هستند که در دریای سرخ، جنوب شرقی آسیا، استرالیا، غرب و شرق سواحل آفریقا، محل برخورد اقیانوس هند و آرام و به طور کلی در آب های لب شور، زندگی می کنند. آنها در آب های لب شور به صورت گله ای یافت می شوند؛ اما وارد شدن به آب های شیرین نیز در میان گونه هایی از آنها مشاهده شده است. این ماهی ها هم گوشتخوار و هم گیاهخوار هستند و از ماهی های كوچک گرفته تا میگوها، صدف های دریایی و جلبک ها، همه و همه جزو تغذیه آنها به شمار می روند.
گاو ماهی "جعبه ماهی"‬‬‬‬
گاو ماهی که با نام جعبه ماهی هم شناخته می شود، گونه‭ ‬ای‭ ‬متفاوت‭ ‬با‭ ‬سایر‭ ‬ماهیان است ‬كه‭ ‬در‭ ‬اقیانوس‭ ‬ها‭ ‬یافت‭ ‬می‭ ‬شود. این ماهی ها باله های کوچکی دارند و بسیار آهسته حرکت می کنند. رنگ های شفاف و زیبای آنها بسیار چشم نواز است؛ اما با افزایش سن، رنگ خود را به تدریج از دست می دهند و کمرنگ می شوند. طول‭ ‬بیشتر گاو ماهی ها‭ ‬به چهل تا پنجاه ‬سانتیمتر میرسد. این در حالیست که برخی از انواع آنها، تنها پنج تا ده سانتیمتر طول دارند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
از لحاظ امنیت مناطق مسکونی در کناره رودخانه زاینده رود و همسایگی آکواریوم اصفهان، امتیاز خوبی را می توان به این منطقه داد. هم چنین رزرو هتل ارزان در اصفهان و مسافرخانه ارزان در اصفهان در کرانه ی ساحلی این شهر هم با کمی جست و جو امکان پذیر است.
امکانات آکواریوم اصفهان
کوسه بلک تیپ و سفید و ماهی مولامولا در آکواریوم اص...

Related Posts