کوسه بلک تیپ و سفید و ماهی مولامولا در آکواریوم اصفهان

کوسه بلک تیپ
کوسه بلک تیپ یا نوک سیاه، نوعی آبزی است که در آب های ساحلی نواحی گرمسیری سرتاسر دنیا، از جمله زیستگاه های آب شور یافت می شود و طول آن به یک متر و نیم می رسد. نوک باله های پشتی، فوقانی، تحتانی یا انتهایی این کوسه تیره رنگ است و همین امر باعث شده تا به این نام معروف شود. این کوسه، جثه‏ی پر و مخروط شکلی دارد و پوزه ی تیزی هم دارد. شکاف های آبشش این کوسه نیز دراز هستند و بین باله های پشتی این کوسه برآمدگی مشاهده نمی شود. رفتار این کوسه به گونه ای است که می توان آن را در مقایسه با سایر کوسه ها، محجوب و خجالتی در نظر گرفت.
از کوسه ها و ماهی های زیبای این آکواریوم که بگذریم؛ لذت سفر به اصفهان را می توانیم با در نظر گرفتن نکات مهم و مورد توجه مسافرتی صد چندان کنیم. به عنوان مثال از امکانات رفاهی گرفته تا امکانات غذایی. مسافران می توانند از اجاره منزل مبله در اصفهان، اجاره روزانه منزل در اصفهان، کرایه خانه مبله به صورت روزانه در اصفهان و غیره نهایت استفاده را ببرند.
ماهی مولا مولا
ماهی مولا مولا یا خورشید ماهی اقیانوس، سنگین ترین ماهی استخوان دار شناخته شده در جهان است که نوع بالغ آن بین دویست و چهل و هفت تا هزار کیلوگرم وزن دارد. رژیم غذایی عجیب این ماهی یکی از تفاوت های جالب آن با سایر آبزیان است. مولا مولا عمدتا از عروس دریایی تغذیه می کند اما به دلیل غنی نبودن آن مجبور است برای حفظ حجم بزرگ خود، مقادیر زیادی از آن را مصرف کند. گونه ماده این جانور با تولید بیش از سیصد میلیون تخم، بیشترین میزان تولید تخم را در میان مهره داران دارد. شکارچیان عمده این جاندار، شیر دریایی، وال قاتل و کوسه ها هستند و در کشورهایی مانند ژاپن، کره، و تایوان انسان ها نیز آن را مصرف می کنند.
در ضمن اگر شما تمایل دارید که برای اسکان مسافر در اصفهان از امکاناتی چون مسافرخانه ارزان در اصفهانف رزرو هتل در اصفهان، رزرو مسافرخانه و سوئیت در اصفهان استفاده کنید؛ می توانید شانس خود را در نزدیکی پارک ناژوان امتحان کنید.
کوسه سفید

کوسه سفید بزرگ که با نام سفید بزرگ، کوسه سفید، یا سفید مرگبار نیز شناخته می شود، گونه ای از کوسه های در معرض خطر انقراض است که در سطوح مرجانی اقیانوس ها دیده می شود و بیشترین حمله را به انسان ها داشته است. جثه بزرگ این کوسه بارزترین مشخصه آن است و طول بالغ آن به هفت متر و وزن آن به چهار تن می رسد. بلوغ این کوسه در پانزده سالگی اتفاق می افتد و با هفتاد سال عمر، به عنوان یکی از مسن ترین ماهیان غضروفی اقیانوس شناخته می شود. این آبزی می تواند با سرعت شصت کیلومتر بر ساعت شنا کند و از پستانداران دریایی تغذیه می کند. تنها شکارچی این جاندار، وال قاتل است و هیچ آبزی دیگری توانایی مقابله با آن را ندارد. 

ماهی سنگی، گاو ماهی و ماهی های آب لب شور در آکواری...
کوسه ها در آکواریوم اصفهان

Related Posts