کوسه ها در آکواریوم اصفهان

 گونه های مختلف از کوسه ها را می توانید در حال تغذیه، خواب و غیره در این آکواریوم بزرگ ببینید. از جهت دسترسی عمومی مثل مترو و اتوبوس این منطقه اندکی سخت است. به منظور اسکان مسافر نوروزی در اصفهان که بازدید از آکواریوم اصفهان را در برنامه خود دارند، کرایه روزانه منزل مبله در اصفهان، اجاره منزل در اصفهان و غیره در نزدیکی این پارک دردسر های کمتری دارد. البته با رزرو مسافرخانه در اصفهان و یا رزرو هتل در اصفهان از قیمتهای این محدوده آگاهی بیشتری پیدا میکنیدو شمات میتوانید بهترین گزینه ها را برای خود مثل مسافرخانه ارزان در اصفهان و غیره پیدا کنید.

کوسه نهنگ
کوسه نهنگ گونه ای از کوسه هاست که بسیار کند رو است و بزرگترین مورد ثبت شده از آن حدود سیزده متر طول و بیست و دو تن وزن دارد. این آبزی دارای تغذیه فیلتری است به این معنی که آب اقیانوس را از فیلترهای خاصی که در بدنش وجود دارد، عبور داده و پلانکتون های موجود در آب را جذب می کند. این کوسه یکی از ده ها نوع کوسه ای است که به انسان حمله نمی کند و به سبب داشتن جثه ی بزرگ، لقب وال کوسه را به خود اختصاص داده است. سواحل اسکاتلند و فیلیپین شاهد بیشترین پراکندگی این جاندار هستند و آب‌های خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس‌های هند و اطلس و قسمتی از اقیانوس آرام نیز تعدادی از این جانداران را در خود جای داده اند.
کوسه سر چکشی
گونه ای از کوسه وجود دارد که سرش به دو طرف پهن شده و به دلیل همین ساختار غیر متعارف، به کوسه سرچکشی معروف است. این کوسه ها، در طول روز به صورت گروهی شنا می کنند و شب ها به صورت تنها به شکار می پردازند. برخی از دسته های این نوع کوسه را می توان در نزدیکی جزایر کوکو در کاستاریکا، جزیره مالپلو در کلمبیا و نزدیکی مولوکای در هاوایی یافت و در آب های جنوبی و غربی آفریقا دسته های بزرگتری از آنها را می توان دید. این جانور طولی میان یک تا شش متر دارد و وزن آن بین سه تا ششصد کیلوگرم است. این نوع کوسه معمولا به رنگ خاکستری روشن است و رنگ آنها کمی متمایل به سبز به نظر می رسد. شکل چکشی سر این جاندار بینایی خارق العاده ای برای او ایجاد می کند و موقعیت چشم‌ها به کوسه اجازه می‌دهند مانند یک دوربین دوچشمی ،یک محدوده دایره ای پیرامونش را مورد بررسی قرار دهد و این یعنی که آنها می توانند در یک زمان هم بالا هم پایین خود را ببینند.
جوجه تیغی ماهی خالدار
رنگ قهوه ای متمایل به زرد و وجود لکه های تیره کوچک و خارهای تیز پراکنده بر روی بدن، نشانه های یک نوع ماهی به نام جوجه تیغی ماهی خالدار است که رفتاری شبیه به جوجه تیغی دارد. در حالت عادی خارهای بدن این ماهی، بر روی سطح بدن آن خوابیده اند؛ اما به محض احساس خطر، خودش را به صورت توپ در می آورد و خارهای نوک تیز آن قابل مشاهده می شوند. این ماهی از سخت پوستان و نرم تنان کوچک تغذیه می کند و بومی آب های گرم اقیانوس های هند، اطلس و آرام است.
کوسه بلک تیپ و سفید و ماهی مولامولا در آکواریوم اص...
هشت پا، دلقک ماهی و گاوکوسه در آکواریوم اصفهان

Related Posts