ماهی ماندارین و پیرانا در دنیای زیر آب اصفهان

 ما در آکواریوم اصفهان شاهد موجودات زیبای دنیای زیر آب هستند که مسافران هم به راحتی میتوانند از این گونه های زیبا بازدید کنند. در پارک جنگلی ناژوان اصفهان مجموعه های تفریحی زیادی وجود دارد که یکی از آنها آکواریوم اصفهان است. متاسفانه یا خوشبختانه در این منطقه ی جنگلی زیبا امکان اسکان مسافر در اصفهان وجود ندارد. این در حالی است که برای اسکان مسافر نوروزی در اصفهان تمهیدات دیگری برای نزدیک تر بودن محل اقامت ایشان به این منطقه اندیشیده شده است. در پایان این مقاله اشاره ی کوچکی به این امکانات خواهیم داشت. 

ماهی ماندارین
ماهی‭ ‬ماندارین، یک‭ ‬ماهی‭ ‬کوچک است که رنگ روشنی دارد و‭ ‬از‭ ‬تیره‭ ی ‬‬بچه‭ ‬اژدها‭ ‬ماهیان محسوب می شود. این ماهی از آبزیان ‬بومی‭ ‬اقیانوس‭ ‬آرام و‭ ‬محدوده‭ ی ‬جزایرریوکیو در ژاپن‭ ‬به شمار می رود. نوع نر این ماهی‭ ‬توسط‭ ‬باله‭ ی ‬پشتی‭ ‬ستون‭ ‬فقراتش‭ ‬که‭ ‬بسیار‭ ‬بلندتر‭ ‬و‭ ‬زیبا‭‬تر‭ ‬از‭ ‬ماهی‭ ‬ماده‭ ‬است، ‬براحتی تشخیص داده می شود .این ماهیان، مرداب‭ ‬های نزدیک سواحل را به عنوان زیستگاه خود انتخاب می کنند و از آنجا که معمولا در کف دریا به دنبال غذا هستند، به راحتی دیده نمی شوند. ماهی های ماندرین بسیار کوچک هستند و حداکثر تا شش سانتی متر رشد می کنند. سخت‭ ‬پوستان‭ ‬و‭ ‬بندپایان لذیذترین غذا برای آنها محسوب می شوند. بدن این ماهی ها به جای پولک پوشیده از یک‭ ‬لایه‭ ‬لجن‭ ‬بد‬بو‭ ‬و‭ ‬تلخ‭ ‬است که‭ ‬باعث‭ ‬دور‭ ‬کردن‭ ‬شکارچیان و انواع بیماری ها ‬از‭ ‬آنها‭ ‬می‭ ‬شود.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
ماهی پیرانا
حدود پانصد گونه ماهی پیرانا در جهان وجود دارد كه بیست گونه از آنها گوشتخوار هستند و مابقی گیاهخوار. از بیست گونه ی گوشتخوار این ماهی، تنها چهار یا پنج گونه، بسیار خطرناک هستند که بیشتر در آمریكای جنوبی و رودخانه ی آمازون زندگی می کنند. خطرناک ترین این گونه ماهی، پیراناهای قرمز هستند که در زمان حمله به شكار، به صورت گروهی عمل می كنند. دندان های بسیار تیز و آرواره های قوی به آنها این امکان را می دهد که شکار خود را به راحتی تکه تکه کنند. سرعت خوردن گوشت در این ماهی ها به حدی است که اگر یک گاو زخمی را در آب بیاندازید در مدت تنها یک ربع چیزی به جز استخوان هایش را روی آب نخواهید دید. گوشت ماهی های کوچک و بیمار، پرندگان و لاشه حیوانات زنجیره غذایی این ماهی را تشکیل می دهند.
همان طور که وعده داده بودیم از لحاظ امکانات سکونتی در شهر اصفهان برای مسافران میخواهیم چند گزینه ی ساده و آسان را برای شما نام ببریم. یکی از انتخاب های مسافران عزیزی که به اصفهان سفر می کنند؛ می شود به رزو هتل در اصفهان و یا رزرو مسافرخانه در اصفهان اشاره کرد. اگر به دنبال صرفه جویی بیشتر هستید میتوانید از امکانات مسافرخانه ارزان در اصفهان، اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان و غیره استفاده کنید.
هشت پا، دلقک ماهی و گاوکوسه در آکواریوم اصفهان
جراح ماهی ناسو یا همان پزشک متخصص مرجان ها در آکو...

Related Posts