آبزیان شکاری در آکواریوم اصفهان

 در آکواریوم اصفهان میتوانید گونه های مختلف ماهی ها و آبزیان عجیب و غریبی را که فقط در مستند ها دیده اید بصورت زنده مشاهده کنید. پارک جنگلی ناژوان این پارک را در دل خود جای داده است. از نظر دسترسی با وسائط حمل‏ونقل عمومی مانند مترو به خاطر سیستم جنگلی و طبیعی بودن این منطقه اندکی سخت است. برای اسکان مسافر نوروزی در اصفهان که قصد بازدید از آکواریوم را دارند، کرایه روزانه خانه مبله در اصفهان، اجاره خانه در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان و غیره در نزدیکی این پارک دردسر های کمتری دارد. چندگونه از ماهیان زیبا در آکواریوم اصفهان را با شما مرور می کنیم. 

كوسه ماهی باله سیاه
كوسه ها جاندارانی هستند با بیشتر از چهارصد میلیون سال قدمت که هم چنان به عنوان فرمانروایان آب های اقیانوس ها و دریاها شناخته می شوند. اغلب گونه های كوسه ماهی، همچون یک ماشین شکار عمل می کنند و در راس چرخه غذایی دریاها قرار دارند. البته لازم است ذکر شود که بر خلاف باورهای خرافی، حمله ی كوسه به انسان در مواردی بسیار نادر اتفاق می افتد. كوسه های باله سیاه معمولا آب های كم عمق را برای زندگی انتخاب می کنند و اندازه آنها به صد و شصت تا صد و هشتاد سانتی متر می رسد. هیچ گونه رفتار تهاجمی در این نوع کوسه مشاهده نمی شود و معمولا رفتار محتاطانه ای از خود نشان می دهد.
ماهی خاویار
در میان ماهی های آکواریوم اصفهان ماهی خاویار یا تاس ماهی نیز به چشم می خورد که از خانواده تاس ماهیان است. این ماهی ها در مجموع دارای حدود بیست گونه هستند که همگی در معرض خطر انقراض قرار دارند. زیستگاه این ماهیان به صورت عمده در رودخانه ها و دریاچه های روسیه و آمریكای شمالی است و طول آنها به شش متر می رسد.
ماهی کمانگیر
شاید نام ماهی کمانگیر کمی برایتان غریبه باشد؛ اما شیوه خاص این ماهی برای شکار باعث شده تا لقب ماهی شکارچی آب پاش یا کمان گیر برازنده اش باشد. زیستگاه این ماهی بیشتر در آب‭ ‬رودخانه‭ ‬ها‭ ‬و‭ ‬محل هایی است که رودخانه و جنگل در کنار هم قرار دارند و شاخه های درختان در نزدیکی آب هستند. این شاخه ها محلی برای کمین ماهی‭ ‬ او در این مکان منتظر شکار غالبا حشره می ماند و سپس با رفتن به نزدیکی آن، آب را با فشار به سمتش شلیک می کند. این ماهی به سبب فرم خاص دهانش می تواند آب را تا سه متر به بالا پرتاب کند و در اثر آن حشره کشته شده و روی آب می افتد و ماهی آن را می خورد.
جراح ماهی ناسو یا همان پزشک متخصص مرجان ها در آکو...
ماهیان مرگ آفرین در آکوارایوم زیبای اصفهان

Related Posts