ماهیان مرگ آفرین در آکوارایوم زیبای اصفهان

 آبزیان فراوان بسیار زیبایی را میتوانید در آکواریوم اصفهان مشاهده کنید. این آکواریوم در پارک جنگلی ناژوان قرار گرفته است که از لحاظ دسترسی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس یا مترو از نمره ی بالایی برخوردار نیست. اگرچه مسافران میتوانند با کرایه روزانه منزل در اصفهان، اجاره منزل مبله در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان و غیره در نزدیکی این پارک از دردسر های ترافیک دوری کنند. در زیر به چند ماهی زیبا در آکواریوم اصفهان برای شما اشاره می کنیم. 

خروس ماهی
خروس ماهی از هم خویشان عقرب ماهیان می باشد که یکی از خطرناکترین آبزیان است و در سواحل مرجانی اقیانوس اطلس و هند ساکن است. حتی یک تماس کوجک با باله های تیز و بلند این ماهی برای انسان به خاطر سم مهلکی که در بدن این ماهی است مرگ آفرین است. معمولا میتوان این ماهی را در عمق پنجاه متری دریاها و در لابلای صخره ها پیدا کرد. خروس ماهی در هر بار جفت گیری میتواند حدود پانزده هزار تخم را بارور کند.
عقرب ماهی
خطرناک ترین ماهی زهرآگین جهان نیز در این آکواریوم یافت می شود که عقرب ماهی نام دارد. کافیست تنها برای چند لحظه بدن تان با این ماهی تماس پیدا کند تا تیغه های زهر دار این موجود باعث تورم و آسیب در ناحیه ی پوستی شما شود. اگر تلاش کنید با دستهای خالی این ماهی را نگه دارید؛ به محض برخورد با تیغه های این ماهی دردی شدید را احساس خواهید کرد که تنها راه کمتر شدن آن آمونیاک است که در ادرار انسان نیز یافت می شود. این ماهی استاد استتار است و براحتی قابل تمیز نیست.
كپور گلگون
كپورهای گلگون ماهی هایی هستند که احتمالا بارها آنها را در فضای باز باغ ها، استخرها و حوضچه ها دیده ایم و تقریبا با آنها آشنایی داریم. این نوع ماهی در دهه هزار و هشتصد و بیست، در نتیجه پرورش و اصلاح نژادی كپور معمولی به وجود آمده و دارای رنگ های گوناگونی است که رایج ترین آنها سفید، قرمز، سیاه، زرد، آبی و خامه ای هستند. كپورهای گلگون هنوز هم در ژاپن به عنوان پرطرفدارترین ماهی به شمار می روند و از آنها به عنوان نماد عشق و دوستی یاد می شود. شاید به همین علت است که به این نوع ماهی ها، کپور ژاپنی نیز می گویند.
كوسه آب شیرین
کوسه آب شیرین یا پنگوسی، از انواع گربه ماهیان به شمار می رود که دارای گونه های گوشتخوار و گیاهخوار است و حداکثر تا دو متر و نیم رشد می کند. باله پشتی طویل و نوک تیز نشانه گونه شكاری آن است که ظاهری زیبا و جذاب دارد. زیستگاه اصلی این ماهی، جنوب شرق آسیا به ویژه کشورهای ویتنام، تایلند و كامبوج است و تنها در آکواریوم های بزرگ می توان آن را نگهداری کرد. لازم است ذکر کنیم که این جاندار، شرایط حساسی دارد و افراد مبتدی به هیچ وجه از پس مدیریت نگه داری از این موجود افسانه ای بر نمی آیند.
آبزیان شکاری در آکواریوم اصفهان
تونل آکواریوم اصفهان

Related Posts