تونل آکواریوم اصفهان

 تونل آکواریوم اصفهان تونلی است عریض با طول سی و پنج متر که گنجایش حدود دو میلیون لیتر مکعب آب را دارد و برای نمایش بسیاری از گونه های آبزیان در اقیانوس ها به کار گرفته شده است. کناره ها و سقف تونل با شیشه های آکواریوم پوشیده شده و بودن در فضایی شبیه به اعماق اقیانوس ها را برایتان تداعی می کند. این تونل آکواریوم، نخستین تونل آکواریوم کشور عزیزمان ایران است که گونه های مختلف آبزیان از آب های شور، آب های شیرین، ستاره های دریایی و غیره را در خود دارد. برخی از آکواریوم های بکار گرفته شده در این تونل نیز به موضوعاتی خاص اختصاص دارند و به اصطلاح تماتیک خوانده می شوند. هر یک از انواع آکواریوم های این تونل برای نگهداری از آبزیان خاص و متناسب با نوع، اندازه، خوراک، محیط زندگی و غیره در نظر گرفته شده اند؛ به عنوان مثال آکواریوم های تماتیک با ابعاد چهار در ده متر شرایطی مشابه اقیانوس ها در مناطق دیگر را شبیه سازی کرده اند. برای بازدید از این آکواریوم باید به شهر اصفهان سفر کنید و برای اقامت در این شهر میتوانید از رزرو هتل در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان، اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان، خانه مبله برای کرایه روزانه در اصفهان و غیره استفاده کنید.

آکواریوم های لمسی که در آکواریوم اصفهان وجود دارند؛ یک برش واقعی از رودخانه آمازون در آمریکای جنوبی هستند و برخی از ماهی های موجود در این رودخانه همچون گربه ماهی دم قرمز (ردتیل)، پاکو، اسکار، بوفالو و سفره ماهی آب شیرین در آنها دیده می شوند. سیلندر آکواریوم ها نیز، به خانواده دلقک ماهی ها، انواع مارماهی های مورن و ماهی کوپی باله بلند اختصاص دارند و محیط مناسبی را برای زیست آنها فراهم کرده اند.
اسب دریایی
اسب‭ ‬دریایی‭ ‬نوعی ماهی از خانواده سوزن ماهیان است که تقریبا همه ما با آن آشنایی داریم. این ماهی ‬كه‭ ‬در‭ ‬آب های‭ ‬حاره ای‭ ‬و‭ ‬معتدل‭ ‬جهان‭ ‬یافت‭ ‬می شود‭ ‬طولی برابر شانزده میلی متر تا سی و پنج سانتی متر دارد و دارای ظاهری متفاوت از سایر ماهیان است. ‬اسب دریایی، با قد بلند و سری به شکل اسب، به سمت بالا شنا می کند و در بسیاری از اوقات با گیر دادن دم خود به مرجان ها و جلبک های دریایی بدون حرکت میماند. این حرکت اسب دریایی به هنگام احساس خطر در مقابل دشمنان، استتار خوبی را برای وی ممکن می کند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
خرچنگ آبی
این موجود یک آبزی متفاوت و زیبا می باشد که در خلیج مکزیک، دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس زندگی می کند. ماده های این خرچنگ ها فقط یک بار در طول عمر خود جفت گیری می کنند به طوری که در یک سال بیشتر از هشت میلیون تخم در بدن آنها جمع می شود. پس از جفت گیری از آذر تا بهمن ماه تخم گذاری می کنند و ماده ها به مدت دو هفته از تخم ها مراقبت میکنند تا نوزادان سر از تخم در بیاورند.
ماهیان مرگ آفرین در آکوارایوم زیبای اصفهان
آشنایی با آکواریوم اصفهان | لمس اعماق اقیانوس ها

Related Posts