برکه ها در باغ پرندگان اصفهان

محوطه داخلی باغ پرندگان هفده هزار متر مربع وسعت دارد و به صورتی طراحی شده که هم نیاز زیست بومی پرندگان را پاسخ دهد و هم فضای دلپذیری را برای بازدید کنندگان فراهم آورد. چهل هزار متر مربع از این باغ دارای سقف توری است.
بخش های متفاوتی در باغ برای حدود چهار هزار قطعه پرنده در یکصد و سی گونه وجود دارد که به تدریج بر تعداد آنها افزوده می‏شود. تراکم گونه ای پرندگان باغ متنوع است و این مساله بسته به دو نکته است. اول این که تا چه حد امکان جمع آوری پرندگان وجود دارد و دوم اینکه سازگاریشان با شرایط محیطی چگونه است. بنابر این شرایط تعداد پرندگان متعلق به بعضی از گونه‏ها تنها یک جفت است؛ این در حالیست که از برخی گونه ها تعداد فراوانی برای بازدید موجود است. شما میتوانید منزل برای اجاره روزانه در اصفهان، خانه مبله برای اجاره روزانه در اصفهان به منظور اسکان مسافر در اصفهان پیدا کنید. در ادامه به بخش های مختلف باغ پرندگان اشاره می نماییم.
برکه
برکه های فراوان کوچک و بزرگی که محل زندگی پرنگان آبچرهستند در باغ وجود دارند. بزرگترین برکه در مرکز باغ قرار دارد. پرندگان زیر را در باغ پرندگان اصفهان میتوانید ببینید. در نظر داشته باشید که بهتر است از امکانات سکونتی در نزدیکی این باغ برای دسترسی آسان تر همچون رزرو مسافرخانه در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان، اجاره روزانه منزل در اصفهان و غیره استفاده کنید.
اردک ها: این پرندگان را همه کم و بیش می شناسند و برخی برای اشاره به آنها از واژه مرغابی استفاده می کنند. این جانداران یکی از اولین گونه‌های پرندگان هستند که انسان موفق به رام کردن آنها شده است و به نظر می رسد که مردمان مصر در این امر پیشرو بوده اند. این پرنده پرهای چرب دارد و به همین دلیل در تماس با آب خیس نمی شوند و پس از خروج از آب نیز احساس سنگینی نمی کند.
فلامینگو‏ها: این پرندگان که با نام مرغ آتشی نیز شناخته می شوند پاهایی دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند و خمیده دارند و بال های شان ترکیبی از رنگ های سفید، صورتی، سرخ و سیاه را به نمایش می گذارند. جالب آنکه فلامینگوی نابالغ به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری چرک است و آن قدرها جذاب به نظر نمی رسد. این پرندگان در همه قاره ها به جز قطب جنوب زندگی می کنند.
پلیکان ها: این پرندگان بزرگ و سفید با منقارهای متفاوت شان نزد بیشتر مردم شناخته شده هستند. پلیکان ها منقار بزرگی دارند که فضایی برای انباشتن طعمه را در اختیارشان قرار می دهد. این جانداران جزو پرندگان غول پیکر به شمار می آیند و طول بال برخی از آنها به سه متر نیز میرسد.

قوها: این جانداران از بزرگترین و زیباترین پرندگان آبزی جهان به شمار می روند و بیشتر با رنگ سفید پرهای شان شناخته می شوند. نکته جالب در مورد این جانداران این است که آنها در طول زندگی تنها یک جفت اختیار می‌کنند و جدایی به ندرت در آنها دیده می شود. آنها تنها با مردن جفت خود و یا عدم توانایی آنها در تخمگذاری و جوجه‌ آوری، جفت دیگری را به زندگی خود راه می دهند. این وفاداری به همراه داشتن ظاهری زیبا و وقار باعث شد تا پای این پرنده به داستان‌ و افسانه های سراسر جهان نیز باز شود و از رنگ سفید پرهایش بعنوان نشانه معصومیت و پاکی یاد میشود. 

پرنده‏ هایی با شرایط نگهداری خاص در باغ پرندگان
ناژوان و تفرج گاه های این پارک جنگلی

Related Posts