ناژوان و تفرج گاه های این پارک جنگلی

مهم ترین شهر توریستی ایران که هرساله مسافران فراوان خارجی و البته داخلی زیادی را به سوی خود می کشاند، اصفهان است که لقب نصف جهان را به دوش میکشد. این شهر زیبا میزبان بناهای تاریخی بسیاری است که هرکدام شان ویژگی های خاص خودشان را دارند و رنگ تازه ای به گردشگری در اصفهان می بخشند. بیشتر مردم، اصفهان را با پل های تاریخی همچون سی و سه پل و پل خواجو، اثر جهانی میدان نقش جهان، بازار تاریخی اصفهان و کاخ چهل ستون و غیره می شناسند. باید مورد توجه توریست ها باشد که در اصفهان فرصتهای متفاوتی برای لذت بردن از سفر به اصفهان وجود دارد که تجربه ای متفاوت را برایتان رقم می زنند. همچنین امکانات اسکان مسافر در اصفهان بدون شک بسیار قوی است.
جاذبه ای که از دهه هفتاد خورشیدی در این شهر جا خوش کرده است و سالیانه گردشگران زیادی را میزبانی می کند. در لابه‏لای گشت های تاریخی می توان فرصتی را برای بازدید از باغ پرندگان در نظر گرفت و مدتی را هم از هیاهوی شهر و سازه های سنتی و تاریخی دور شد. باغ پرندگان که امکان تماشای گونه‏های مختلف پرندگان را برایتان فراهم می کند؛ آرامش وصف نشدنی را به مسافران هدیه می دهد.
می دانید چرا باغ پرندگان اصفهان را باید برای گشت و گذار در نظر گرفت. این باغ جاذبه ی متفاوتی از بافت سنتی در شهر اصفهان است که بیشتر از صد و پنجاه گونه پرنده در آن وجود دارد. باغ پرندگان در مجموعه گردشگری ناژوان واقع شده که امکانات و دیدنی های دیگری همچون آکواریوم اصفهان، باغ خزندگان، تله سیژ، مسیر دوچرخه سواری و غیره را در سینه ی خودش دارد.
در دهه هفتاد خورشیدی بود که شهر اصفهان با تلاشهای مسئولان شهرداری، صاحب باغی پر از پرنده های متفاوت شد. این جاذبه از ابتدای افتتاح در مرداد ماه هفتاد و پنج جایش را در دل مردم باز کرد و مورد استقبال بسیاری از ساکنان و میهمانان شهر قرار گرفت. این باغ با مساحت شصت هزار متر مربع در مجموعه ی ناژوان و در حدود چهار کیلومتری غرب پل وحید ساخته شد.

موقعیت این باغ در حاشیه زاینده رود، شرایط آب و هوایی مناسبی برای پرندگان دارد و از مرکز شهر فاصله ی زیادی ندارد و دسترسی ساده و آسان را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. در اطراف این باغ مسافران می توانند برای اسکان مسافر نوروزی در اصفهان، یا در دیگر فصل های سال از اجاره منزل مبله در اصفهان، کرایه روزانه خانه در اصفهان و کرایه خانه در اصفهان برای اقامت روزانه استفاده کنند. باغ پرندگان اصفهان با این هدف تاسیس گست که فرصت شناسایی و معرفی پرندگان دور از دسترس و کمیاب برای مردم فراهم شود. این باغ محلی برای پژوهش های محققان نیز به شمار می رود و آنها هم می توانند از امکانات این مکان به خوبی استفاده کنند. این مجموعه بخشی از پارک جنگلی ناژوان به شمار می رود و از معدود باغ‌های پرندگان در خاورمیانه محسوب می شود. 

برکه ها در باغ پرندگان اصفهان
اثرات تاریخی کمتر شناخته شده ی اصفهان

Related Posts