سفرهای درون شهری اصفهان

برای سفر های درون شهری در شهر اصفهان گزینه های زیادی پیش روی شهروندان و توریست هایی می باشد که به این شهر کهن و زیبا سفر می کنند. از امکانات سفرهای درون شهری در اصفهان می شود به حمل و نقل عمومی و خصوصی هم چون اتوبوس، مترو، تاکسی، اتوموبیل شخصی، موتور سیکلت، دوچرخه و غیره.
حمل و نقل عمومی، اتوبوس، سفرهای درون شهری اصفهان
برای مسافران درون شهری در سطح شهرستان اصفهان ایستگاه های اتوبوس به صورت کاملا مناسب و در نقاط پر رفت و آمد به اندازه ی فراوانی وجود دارد. از بعد از سال یک هزار و سیصد و نود و دو سیستم مکانیزه کردن پرداخت کرایه برای این ناوگان راه اندازی شد، بنابراین مسافران میتوانند از کارت های الکتریکی مخصوص سفر با وسائل حمل و نقل عمومی یا به عبارت دیگر اصفهان کارت استفاده کنند. از این اصفهان کارت می شود در پارکینگ های عمومی و دیگر وسائل حمل و نقل عمومی نیز استفاده کرد. قیمت سفرهای درون شهری با اتوبوس در بیشتر مسیرها چهارصد تومان و در برخی دیگر از مسیر ها که طولانی تر هستند هزار تومان می باشد. در صورتی که اصفهان کارت به همراه نداشته باشید می بایست مبلغ هزار و پانصد تومان به مسئول اتوبوس پرداخت نمایید.
حمل و نقل عمومی، مترو، سفرهای درون شهری اصفهان
مترو برای شهر اصفهان از ایستگاه قدس که در خیابان امام خمینی قرار گرفته شده است، فی ما بین شهرک قدس، کوثر و در نهایت ترمینال صفه که در قسمت جنوب اصفهان قرار دارد بهره برداری گردیده است و شمال اصفهان را به جنوب اصفهان متصل می کند. هر ده دقیقه یک بار، یک دستگاه مترو از هر ایستگاه عبور میکند. کرایه مترو نیز از طریق اصفهان کارت قابل پرداخت است.

حمل و نقل عمومی، تاکسی، سفرهای درون شهری اصفهان
شهر اصفهان از لحاظ سفر با تاکسی از قدرت بالایی برخوردار است که به عنوان مثال می شود از سامانه ی یک پارچه "133" و تعداد چهل هزار تاکسی در گردش سازمان تاکسیرانی، سامانه های اسنپ، تپ سی، آژانس تلفنی و غیره یاد کرد. رنگ های تاکسی ها در شهر اصفهان غالبا زرد هستند. رنگ رز تاکسی یا همان تاکسی بانوان به رنگ سبز است. در سطح خیابان های شهر اصفهان هم تاکسی مسافربران شخصی هستند که آمد و شد با این سرویس ها طرفداران خاص خود را دارند. تاکسی شهر اصفهان به دستگاه های الکتریکی کارتی مجهز شده است که بنا به میزان مسیر کرایه شما را مشخص میکند.
حمل و نقل عمومی، دوچرخه، سفرهای درون شهری اصفهان
منطقه های مختلف شهر اصفهان ایستگاه هایی وجود دارد که به علاقه مندان سفر با دوچرخه، سرویس ارائه می دهند. این دوچرخه ها را می توانید از ایستگاه های مختلف با ارائه ی کارت ملی دریافت کنید و در ایستگاه های دیگر تحویل دهید.

مسافرانی که به شهر اصفهان سفر می کنند میتوانند با جستجوی مناسب، مکانی برای اسکان مسافر در اصفهان پیدا کنند که از لحاظ دسترسی به سرویس های حمل ونقل عمومی موقعیت بهتری داشته باشند. هتل لوکس در اصفهان، مسافرخانه در اصفهان، رزرو هتل در اصفهان، رزرو مسافرخانه ارزان در اصفهان، اجاره روزانه منزل مبله در اصفهان، کرایه خانه در اصفهان، کرایه خانه مبله در اصفهان، کرایه روزانه خانه مبله در اصفهان، منزل برای اجاره روزانه در اصفهان و غیره از گزینه های پیش روست. 

راه های ورودی به اصفهان
آب و هوای اصفهان

Related Posts