آب و هوای اصفهان

 شهرستان اصفهان در منطقه ی نیمه بیابانی در مرکزیت فلات ایران قرار گرفته استو از دل این شهر رودخانه ای بزرگ و بخشنده به نام زاینده رود عبور می کند. رنده رود از کوه های مرکز ایران سرچشمه گرفته است و در آخر سفر خودش به باتلاقی به نام باتلاق گاو خونی می ریزد. اصفهان از مدرن ترین و برترین مرکز های گردشگری و فرهنگی و البته اقتصادی ایران به حساب می آید. زنده رود بزرگ ترین رود خانه ی فلات مرکز ایران است، زنده رود از کوه های مرکز زاگرس متولد شده است و از بین اصفهان عبور می کند. هم چنین پارک جنگلی ناژوان و یا به عبارتی دیگر ناژنون از منطقه های بسیار خوش آب و هوای کناره ی زنده رود به حساب می آید. منطقه های دیگر گردشگری طبیعی در شهرستان اصفهان کوه کلاه قاضی که یک پارک ملی و محافظت شده است، مرداب گاوخونی، چادگان و غیره وجود دارند. مناطق دشت و کوه کلاه قاضی یک پارک ملی حفاظت شده است که محل زیستی جانوران فراوانی هم چون کل، سنجاب، سمور، پازن، بز،شاهین،عقاب، آهو و گوزن است..

وضعیت اقلیمی شهر اصفهان در قسمت شمال شرقی این استان ریشه در منطقه ی کویری دارد. خنکای غرب و جنوب غربی از سمت جنوبی شهرستان اصفهان به واسطه ی وجود داشتن رشته کوه ها و کوه صفه هوایی مطبوع تر و خنک تر را برای اصفهان به ارمغان می آورد. آب و هوای شهر اصفهان به صورت کل حالت معتدل و خشک دارد. مقدار بارندگی باران و برف در استان اصفهان متوسط کم است. بیشینه ی درجه حرارت در فصل گرم چهل درجه سلسیوس می باشد که تابستان های گرم و خشک را رقم می زند.
اصفهان یک شهر چهار فصل می باشد که تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد دارد. هوای پاییز در شهر اصفهان وقتی به نیمه های فصل پاییز می رسد، بیشتر به سردی زمستان گرایش پیدا می کند. هوای شهر اصفهان در فصل بهار به صورت دلپذیری معتدل و نشاط آور است. بنا بر کم تر بودن وزش های باد های پاییزی و کمی باد در فصل زمستان پدیده وارونگی هوا در اصفهان اتفاق می افتد. بعضی از روزها انباشت آلودگی‌ در هوای شهر اصفهان زیاد شده که در صورت بروز این وضعیت سالمندان و کودکان بهتر است که خانه ی خود را ترک نکنند. از بهترین فصل ها به منظور سفر کردن به شهر اصفهان می توان به فصل بهار اشاره کرد در این بازه ی زمانی شهر اصفهان هوای پاک و مطبوعی دارد. برای اسکان مسافر در اصفهان، می شود به رزرو هتل در اصفهان، رزرو مسافرخانه در اصفهان، مسافرخانه ارزان در اصفهان، خانه برای اجاره روزانه در اصفهان، اجاره منزل مبله در اصفهان، اجاره روزانه خانه مبله در اصفهان و غیره اشاره کرد.
سفرهای درون شهری اصفهان
پارک ها و فضاهای سبز اصفهان

Related Posts